Mayr Atori ashkhtakicner 05
Հոգևոր կայքէջ > Լրահոս > Նորություններ > Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը շնորհավորեց Մայր Աթոռի պաշտոնեությանը (նկարներ)
Published: 10 Հունվարի, 2023
Հունվարի 9-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առիթով հանդիպում ունեցավ Մայր Աթոռի տարբեր կառույցներում պաշտոնավարող աշխարհական աշխատակիցների հետ:
Մայր Աթոռի Վարչատնտեսական բաժնի տնօրեն Հոգեշնորհ Տ. Հարություն վարդապետ Կիրակոսյանը ներկաների անունից շնորհավորեց Նորին Սրբությանը բերկրալի տոների առիթով` ընդգծելով, որ Մայր Աթոռի պաշտոնեությունը պատրաստակամ է շարունակելու իր արդյունավետ ծառայությունն ի նպաստ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի առաքելության և լծակից լինելու Հայոց Հայրապետին ազգանպաստ և եկեղեցաշեն ծրագրերի իրականացման գործում:
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի պաշտոնեության անունից Վեհափառ Հայրապետին շնորհավորական խոսք ուղղեց նաև Մայր Աթոռի «Քրիստոնյա Հայաստան» պաշտոնաթերթի գլխավոր խմբագիր Արփինե Չանթիկյանը։
Այնուհետև ներկաներին իր հայրապետական օրհնությունն ու բարեմաղթանքները փոխանցեց Նորին Սրբություն Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը:
Հայոց Հայրապետը, շնորհավորելով Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առիթով, իր շնորհակալությունն ու գնահատանքը հայտնեց Մայր Աթոռի պաշտոնեությանը՝ իրենց պարտականությունները նախանձախնդրորեն, սիրով և հանձնառությամբ իրականացնելու համար, ինչի շնորհիվ Հայոց Եկեղեցին կարողանում է առավել արդյունավետ կերպով իրագործել իր ծառայությունը հայ ժողովրդի կյանքում: Այս առնչությամբ Նորին Սրբությունը հաստատեց, որ անցնող տարում Մայր Աթոռի կողմից արձանագրած հաջողությունների ու ձեռքբերումների մեջ իր կարևոր բաժինն ունի աշխարհիկ պաշտոնեությունը:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, անդրադառնալով նաև հայրենիքի առջև ծառացած մարտահրավերներին, հորդորեց ամեն ջանք գործադրել, որպեսզի հուսահատությունը մեզ չհամակի, շարունակել տոկալ ու ամենօրյա նվիրյալ աշխատանքով հաղթահարել առկա դժվարությունները։
Վեհափառ Հայրապետը նաև անդրադարձավ տարվա ընթացքում նախանշվող կարևոր ծրագրերին:
Վերջում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը Մայր Աթոռի աշխատակիցներին մաղթեց Աստծո օգնականությունն ու պահպանությունը՝ հայցելով, որ Տիրոջ Սուրբ Աջը հովանի լինի հայորդիներին և նրանց ընտանիքներին` խաղաղության ու բարօրության մեջ պահելով հայրենիքը և ողջ աշխարհը:
Mayr Atori ashkhtakicner 01 Mayr Atori ashkhtakicner 02 Mayr Atori ashkhtakicner 03 Mayr Atori ashkhtakicner 04 Mayr Atori ashkhtakicner 05
Նախորդ նյութը Ruben Vardapet Տ. Ռուբեն վարդապետ Զարգարյանի հարցազրույցը 168.am լրատվական կայքին
Հաջորդ նյութը Arak char Չարը գոյություն ունի՞ (առակ)